تیتر اخبار  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین دکتررضایی اصفهانی خبر داد؛

ارسال 1153 مقاله به دبیرخانه کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی اصفهانی در جلسه هم اندیشی اعضای کارگروه همایش بین المللی قرآن و علوم انسانی که در اتاق جلسات مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، تصریح کرد: دبیرخانه کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی از حدود 2 سال پیش با مشارکت مراکز صفی جامعة المصطفی فعالیت خود را آغاز نمود.

وی در ادامه تشکیل و برگزاری شورای سیاست گذاری، شورای علمی و کمیته اجرایی را از مهمترین فعالیت های کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: راه اندازی سایت چند زبانه به نشانی quranolum.com، هماهنگی با 30 مورد از مراکز حوزوی و دانشگاهی همسو و برگزاری جلسات هماهنگی متعدد با ایشان، هماهنگی با مجلات علمی معتبر به منظور چاپ مقالات در 9 مجله علمی، آماده سازی و نشر دو خبرنامه و دیدار با مقام معظم رهبری(دامت برکاته) و بهره مندی از رهنمودهای تشویق آمیز ایشان از دیگر اقدامات دبیرخانه کنگره بین المللی قران و علوم انسانی است.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی دستاوردهای کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: توسط دبیرخانه این کنگره 1153 مقاله و چکیده به زبان های مختلف از جمله فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسه دریافت شده، که از این تعداد 689 مقاله به صورت کامل از داخل و خارج کشور به منظور ارزیابی و آماده سازی جهت چاپ به دبیرخانه این همایش ارسال شد.

دبیر کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی ضمن تأکید بر احراز درجه علمی پژوهشی و Isc برای این کنگره بین المللی، یادآور شد: برگزاری 38 پیش نشست داخلی و خارجی در کشورهای ایران، هندوستان، اندونزی، بنگلادش و... از دیگر دستاوردهای دبیرخانه این کنگره به شمار می رود.

دکتر رضایی اصفهانی ارائه 44 عنوان از مجموعه آثار را از دیگر بخش های این کنگره بر شمرد و یادآور شد: ارائه 20 جلد اعم از کتاب سفارشی کنگره و مقالات رسیده،  7 مجله و چندین نرم افزار و آثار متفرقه از مهمترین دستاوردهای دبیرخانه کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی به شمار می رود.

وی چاپ و انتشار کتاب هایی چون؛ «در آمدی بر روش شناسی مطالعات قرآن و علوم انسانی»، «منبع شناخت شخصیت ها و فعالیت های معاصر میان رشته ای قرآن و علوم» و نیز «علوم انسانی در تفسیر نمونه» را از جمله کتاب های سفارشی کنگره عنوان کرد که در حین برگزاری این کنگره رونمایی خواهد شد.

دبیر کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی با اشاره به این که پنج کمیسیون علمی با حضور شخصیت های داخلی و بین المللی برگزار خواهد شد، اذعان داشت: «روانشناسی، اخلاق و تربیت»، «علوم اجتماعی و سیاسی و مدیریت»، «فقه و حقوق»، «مباحث نظری»، «مستشرقان  و علوم حدیث» از جمله کمیسیون های برگزار شده در کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی خواهد بود.

ایشان در پایان ضمن ارائه نمایی از برنامه های کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی، یادآور شد: این کنگره بین المللی نهم آذرماه با سخنرانی آیت الله العظمی سبحانی و آیت الله اعرافی در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار می گردد.

12 نفر از شخصیت های علمی میان رشته ای از کشورهای مختلف جهان برای حضور در این همایش دعوت شده  اند.


٠٧:٥٦ - 1396/09/04    /    شماره : ٨٩٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: