فهرست اصلی
تقویم
چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
آمار بازدید
مجموع بازدید این صفحه : 6838

بازدید امروز از صفحات : 1031

مجموع بازدید صفحات : 5379808
صفحه اصلی
انجمن علمی دانش پژوهان تاریخ برگزار می کند:
نشست علمی «جایگاه شهدای افغانستانی در تاریخنگاری جنگ تحمیلی»
کارشناسان: حجت الاسلام والمسلمین ناصر باقری بیدهندی(مدیر گروه تاریخ اسلام) حسین نصرالله زنجانی(پژوهشگر دفاع مقدس، مدیر پیشین دفتر مطالعات و ادبیات پایداری مراکز استانی حوزه هنری) محمدسرور رجایی(پژوهشگر و مستندساز جنگ)
٢١:١٢ - 1394/03/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گفت‌وگوی روزنامه جام جم با دکتر صفری فروشانی:
آسیب‌ها و بایسته‌ها در پژوهش‌های رضوی
مطالعات رضوی یکی از زمینه‌های مطالعاتی و پژوهشی است که بعد از انقلاب اسلامی و بویژه طی سال‌های اخیر چه در قالب مقالات علمی و چه حتی در قالب پایان‌نامه‌ها رشد و گسترش کمی و البته کیفی زیادی داشته و در این راه البته حمایت‌ها و پشتیبانی مراکزی همچون آستان قدس رضوی بسیار مؤثر بوده است.
١٨:٥٥ - 1393/10/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
دستاوردی دیگر:
انتشار دو عنوان کتاب از اساتید گروه تاریخ اسلام
دو عنوان کتاب نوشته ی اساتید گروه تاریخ اسلام مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) با عنوان «حیات اقتصادی امامان از صلح امام حسن(ع) تا آغاز غیبت صغری» و «انساب‌نگاری شیعه تا پایان قرن هفتم» وارد باز کتاب شد.
٢٢:٠٧ - 1393/09/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گفتگو با دکتر صفری فروشانی
بررسی اوضاع کوفه از پیدایش تا عاشورا، در مصاحبه با شبکه چهار سیما
دکتر نعمت الله صفری فروشانی روز شنبه 10 آبان 1393 در برنامه راهی به روشنایی شبکه چهار سیما، ضمن معرفی فصول کتاب خود با عنوان «شهر کوفه از پیدایش تا عاشورا» و تشریح مبانی و شیوه های خویش در بررسی تاریخی اوضاع شهر کوفه، بر اهمیت توجه به جنبه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در تحلیل حوادث تاریخی تاکید کرد.
١٢:١٢ - 1393/08/17 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گروه تاریخ اسلام برگزار کرد:
دومین جلسه تاریخ کلام امامیه در عصر حضور ائمه(ع)
حجة الاسلام و المسلمین دکتر محمد تقی سبحانی روز شنبه 19 مهر 1393 در ادامه مباحث جلسه گذشته، به بررسی مراحل چهارگانه تاریخ کلام امامیه که شامل مرحله اصالت و استقلال، تعامل و رقابت، ادغام و استحاله و دوران بازسازی می شود پرداخت و با بیان این که تاریخ کلام امامیه در دوران حضور ائمه (ع) را باید در دوران اصالت جستجو کرد همین مرحله را شامل سه دوره تکوین، تبیین و تدوین دانست و خاطر نشان کرد که کلام امامیه در دوران حضور بدلیل شرایط فشار سیاسی نتوانست به مرحله تدوین برسد.
٢٢:٤٨ - 1393/07/24 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
جستجو
اطلاعیه ها

پیام تبریک دانش پژوهان گروه علوم و فنون قرائات به مناسبت گرامی داشت مقام استاد
نشست علمی و کرسی نظریه پردازی(نقد و مناظره) با عنوان حجیة الوقف والابتداء فی القرآن الکریم شنبه 25 آبان 1391 ساعت 15 در سالن شهید صدر مجتمع آموزش عالی امام خمینی برگزار می گردد.
السلام علیک یا فاطمة الزهرا س
گروه علوم و فنون قرائات مدرسه عالی قرآن و حدیث با همکاری معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار می کند. نشست علمی ...
عرض تسلیت و اظهار همدردی اساتید و دانشجویان گروه علوم و فنون قرائات با جناب استاد حاج احمد ابوالقاسمی
پیوندها

تماس با ما

مجتمع آموزش عالی امام خمینی -ره تماس با توسعه و فناوري اطلاعات