تیتر اخبار  چاپ        ارسال به دوست

مادی گرایی به دنبال تخریب ماهیت فطری بشر است

حجت الاسلام والمسلمین زارعان رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)، در کنگره بین المللی قرآن و علوم انسانی، اظهار داشت: این گونه نشست ها در حکم حرکت عظیم جهادی است، چرا که پیروزی های جبهه مقاومت در برابر جبهه انحرافی و خبیث داعش که آثار سوء بی شماری را بر جهان اسلام تحمیل نمود.

رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) در ادامه با بیان این که امروزه شاهد حرکت تخریبی فراگیرتر و مرموزتری در جامعه بشری هستیم، اظهار داشت: حرکت مادی گرایی امانیستی بنا دارد تا ضمن تخریب ماهیت فطری بشر انقطاعی را در جوامع انسانی ایجاد نماید.

وی با بیان این که بسیاری از فعالیت های علمی در عصر کنونی متاثر از تعاریف انسانی مستقل از عالم خلقت و معاد است خاطرنشان کرد: این نوع نگاه همه نگاه های اجتماعی را متاثر نموده، علوم انسانی نیز مبتنی بر نگاه مادی گرایانه و فرضیه های سست بنیان تکاملی و معرفت شناختی حسی و تجربی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین زارعان با بیان این که تخریبات این اندیشه فراگیر بوده به دنبال از بین بردن فطرت های الهی بشریت است، اظهار داشت: ارائه تصاویری از انسان که تنها به دنبال کسب امیال و آرزو های زودگذر دنیوی است.

وی افزود: مقابله با این اندیشه نیازمند فعالیتی فراگیر و مبتنی بر علم دینی است، خاطرنشان کرد: پیشگامان مبارزه فرهنگی در عرصه های مختلف، قابل تقدیر بوده، امیدواریم فعالیت های صورت گرفته در راستای ارائه اندیشه های فراگیر مبتنی بر علم دینی مورد رضای خداوند متعال باشد.٠٩:٠٦ - 1396/09/11    /    شماره : ٨٩٨٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: