تیتر اخبار  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام و المسلمین زارعان در مراسم آغاز سال تحصیلی

کسی که در مقام تعلم می باشد محبوب خداوند است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 حجت السلام والمسلمین دکتر زارعان، در مراسم آغاز سال تحصیلی مجتمع، ضمن بیان اهداف شعار سال تحصیلی المصطفی و رویکردهای آموزشی تهذیبی آن خاطرنشان ساخت: این شعار در راستای مباحث اموزشی و اخلاقی می تواند یک راهنما و جهت برای سال تحصیلی باشد.

ایشان ضمن بیان برنامه های آموزشی مجتمع تصریح کرد: باید در برنامه ریزی مباحث آموزشی نگاه جدی تر و عملیاتی تر داشته باشیم و سعی کنیم بر غنای مطالب آموزشی فراگیران افزایش دهیم.

مدیر مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) ضمن بیان اهمیت زی طلبگی ابراز داشت: وقتی جمعی با عنوان طلبه، استاد و مسئول باهم زندگی تحصیلی دارند قاعدتا باید دارای اهداف و رویکردهای مشترکی باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: در طول تحصیل باید بدانیم که من استاد دنبال چه چیزی هستم و طلبه هم بداند که استاد از وی چه چیزی می خواهد  و قرار است به  کجا برسد و چه ویژگی های به عنوان یک طلبه داشته باشد.

عضو هیات علمی المصطفی ضمن ارج نهادن به جایگاه طلبه و بیان مسئولیت های آن خاطرنشان ساخت: جایگاه طلبگی جایگاهی بسیار عظیم است چرا که وقتی کسی در راه تعلم و یادگیری علم قدم بر می دارد دارای خصوصیاتی است که در روایات ذکر شده است.

وی در ادامه ضمن بیان ویژگی های مقام تعلم عنوان داشت: کسی که در مقام تعلم می باشد محبوب خداوند است، و آنان را دوست دارد و در درگاه الهی از دوزخ  رهایی می یابند و همواره مشمول  رحمت الهی هستند

مدیر مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) گفت: کسی که در راه جویندگی علم است باید قدر خود را بداند چرا که خداوند چنین نعمتی بزرگی را به بندگانش عطا می کند لذا باید از این فرصت به خوبی استفاده کند.

شایان ذکر است در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین سنگی معاون امور آموزشی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به ارائه راهکارهای آموزشی در سال تحصیلی جدید پرداخت. همچنین این مراسم با اجرای تواشیح و اهدای جوایز به نخبگان مجتمع همراه بود.


 


٠٨:٢٧ - 1396/06/26    /    شماره : ٨٨٦٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: