چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت شب های قدر

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 

 

 

 

شب های قدر فرصتی است که آغوش رحمت الهی بیش از پیش بر بندگان گشوده می شود و فضای نیایش زمینه ساز عروج مومن را بر خوان گسترده پروردگار مهیا می کند. شب هایی که خود را در آیینه بی غبار هستی می بینی و به حساب خویش می نشینی.

دل در گرو محبت خالق، صفایی دارد. آن جا که می دانی او تقدیر تو را از بهترین ها رقم خواهد زد قلبت گرم می شود و آرام.

لازمه این سیر الی الله آن است که خویش را به اشک عاشقانه ات شست و شو دهی و در بر خطایی ببندی که تو را سرافکنده محبوب می کند.

باران رحمت به وسعت قدر تو فرود می آید و این تویی که با افزایش ظرفیت روحی ات لطفی فزون تر را کسب کنی. هر چند که لطف معبود آنقدر گسترده است که رحمانیتش همه را در بر خواهد گرفت.

رسول مهربانی شب قدر را موهبتی می داند که خداوند تنها به امت او بخشیده است. نزول قرآن بر قلب نازنین پیامبر و شبی که مقدرات یکساله رقم خواهد خورد و به حق ایمان آورندگان به دین رحمت، این شب را از هزار ماه برتر و احیایش را گرامی می دارند.

چه زیباست که قرآن اشارتی زیبا در سوره دخان می کند که :

ما این کتاب مبین را در شبی پربرکت نازل کردیم و همواره انذار کننده بوده ایم. در آن شب که هر امری براساس حکمت خداوند تنظیم و تعیین می شود.

شب قدر شبی است که تقدیرت با دست های دعای تو و مدد های علی(ع) رقم خواهد خورد. تقدیر الهی بر اساس شایستگی ها و لیاقت هایی که زمینه هایش از ناحیه خود شخص فراهم آمده است رقم خواهد خورد. افرادی که قدر فرصت ها و زمان زندگی خود را می دانند از موقعیت های خود به سادگی و از سر کاهلی نمی گذرند. چنین انسان هایی به درک شب های قدر واقفند و جهت کسب برکات از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

محمد احمدپور

 

 

 

 

 

 


١٠:٤٩ - 1396/03/24    /    شماره : ٨٥٨٩٨    /    تعداد نمایش : ١٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: