تیتر اخبار  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح مدارس معارف 3 و 4

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) مدارس معارف اسلامی 3 و 4 افتتاح گردید. حجت الاسلام و المسلمین زارعان رییس مجتمع در مراسم افتتاحیه با خوشامدگویی به میهمانان و مسئولین شرکت کننده با اشاره به اینکه عصاره حوزه های علمیه در چهره کسانی است که به دو بال علم و تقوا مجهز هستند و بر اساس کسب معرفت راهبری جامعه را عهده دار می شوند افزود عمده خصوصیت روش حوزوی بین استاد و شاگرد خلاصه می شود. در حوزه متداول است که می گویند فرد شاگرد چه استاد و یا چه استادانی بوده است. همین امر ما را به سمت تاسیس  مدارس معارف 3 و 4 هدایت کرد و بر آنیم تا شیوه استاد و شاگردی را با روش های جدید آموزشی همراه کنیم.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی بیان کرد باید طلبه از ابتدای ورودش به مجتمع دستش در دست استاد دلسوز باشد و کنترل تربیتی و آموزشی شود. تاکید بر اصل مشاوره و اینکه هر طلبه استعداد یابی شده و زمینه های رشدش شناسایی شود از دیگر اهداف تاسیس مدارس بیان گردید.

ایشان افزودند جایگاه گروه های علمی و تربیتی که در ارتباط مستقیم با طلاب هستند و می بایست به امر آموزش، پژوهش و پرورش آنان بپردازند بسیار مهم و حیاتی است.

وی بیان داشت زمینه سازی برای تامین بهتر امور رفاهی، امور طلاب و خانواده و سرکشی به منازل طلاب جهت ارائه خدمات به عنوان یک اصل مطرح است و امیدواریم به فضل الهی در این زمینه اقدامات موثری صورت گیرد.

عضو هیات علمی المصطفی با اشاره به اینکه ساماندهی و تقسیم بندی مربیان اخلاق در دستور کار مدارس قرار دارد افزود در بسیاری از موارد طلاب به دلیل ناآگاهی از قوانین مجتمع مرتکب خطا می شوند که این امر سبب شده است تا در بحث اطلاع رسانی بصورت جدی تری وارد شویم.

ایشان واسپاری امور به طلاب، تنظیم وضیعت پذیرشی و تشکیل کمیته پذیرش را از جمله اقداماتی دانست که در تمامی قسمت های مجتمع در حال انجام است.  وی در پایان با ارائه آمار مدارس و تعداد طلاب آنها به سخنان خود پایان داد.

شایان ذکر است که این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر جانشین ریاست المصطفی و حجت الاسلام و المسلمین شاکری معاون فرهنگی المصطفی همراه بود.

 

 

       


٠٩:٤٤ - 1395/10/27    /    شماره : ٨٢٣٥٠    /    تعداد نمایش : ١٥٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: