تیتر اخبار  چاپ        ارسال به دوست

مراسم دومین سالگرد محاصره منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم

 در پی تشدید محاصره نظامی منزل آیت الله عیسی قاسم توسط رژیم آل خلیفه، مراسم دومین سالگرد محاصره بیت این اسوه فقاهت و مقاومت در سالن عارف الحسینی مجتمع برگزار گردید. گفتنی است؛ علی رغم محکومیت بین المللی اقدامات انتقام جویانه رژیم آل خلیفه، این رژیم همچنان ب به تجاوزات و اقدامات غیر انسانی خود ادامه می دهد.


در طول دوره این محاصره که همزمان با اقدام آل خلیفه به سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم مرجعیت بزرگ شیعیان آغاز شده است؛ منطقه الدراز تاکنون هجمه و حمله های بسیاری از سوی نیروهای امنیتی بحرین را به خود دیده و بار ها سلامت آیت الله عیسی قاسم به خطر افتاده است؛ به ویژه از زمانی که به تحصن کنندگان مقابل منزل ایشان حمله شد و پنج نفر از مردم بحرین به شهادت رسیدند.

چندی پیش اهالی منطقه الدراز بحرین نیز با صدور بیانیه ای، همزمان با اولین سالگرد کشتار خونین مردم توسط مزدوران امنیتی آل خلیفه، بر موضع خود مبنی بر دفاع از آیت الله شیخ عیسی قاسم تاکید کردند.

شایان ذکر است؛ این مراسم با هدف پایان محاصره ظالمانه منطقه الدراز و ضرورت توقف بازداشت خانگی آیت الله عیسی قاسم به عنوان شخصیت ملی و مذهبی بحرین و عالم و اندیشمند جهان اسلام  برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی در مراسم دومین سالگرد محاصره بیت آیت الله شیخ عیسی قاسم، تصریح کرد: این نشست به پاس مجادت های پیشوای آزاده بحرینی و به عنوان اعتراض به دومین سال حصر بیت معظم له برگزار شده است.

وی در ادامه با تأکید بر این که مسلمان واقعی هیچ گاه عزت را از آفریننده خدا طلب نمی کند، خاطرنشان کرد: کسانی که به طرف وام گرفتن عزت از دول استعماری می روند، غافل از این هستند که عزت آنها جز استعمار و غارت کشورهای اسلامی و کینه توزی آشکار و پنهان نسبت به اسلام نیست.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی با تأکید بر این که دول استعماری و استکباری هیچگاه نمی توانند ماهیت واقعیتی خود را پنهان و تغییر دهند، اظهار داشت: کشور اسلامی باید حاکمیت مردم سالاری دینی داشته باشد و استبدادستیزی از حاکمیت غیر الهی را بر خود فرض بدانند.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه تصریح کرد: در حکومت اسلامی حاکمان باید ضمن توجه به آراء مردم، نسبت به مؤمنین مشورت را در پیش بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی استبداد ستیزی را فریاد بلند شیخ عیسی قاسم دانست و یادآور شد: فریاد شیخ عیسی قاسم، فریاد حاکمیت ملی، مردم سالاری دینی و حاکمیت الهی است.

وی با تأکید بر این که سخن بنیادین ما شنیده شدن فریاد ظلم ستیزی شیخ عیسی قاسم و تبری از استعمار و سلطه استبداد است، تصریح کرد: تلاش برای حاکمیت الهی و حاکمیت مردم سالاری دینی رسالت همه طبقات مسلمان است؛ اما طلاب و روحانیت همواره در گستره تاریخ، پرچم دار حاکمیت الهی در زمین بوده و هستند.

سخنران این مراسم با اشاره به این که مسیر نهادینه سازی حاکمیت الهی، راهی جز شهادت و مقاومت نیست، اظهار داشت: مسیر مجاهدت و شهادت جزء مولفه های مهم سیره پیامبران الهی و ائمه اطهار(علیهم السلام) است؛ بسیاری از ایشان شهدایی بودند که در عین تأکید بر استقرار حاکمیت الهی و مقابله با ظلم ستیزی به شهادت رسیدند.

وی فرزندان برومند ائمه اطهار(علیهم السلام) و امامزادگان را تلاش گران حاکمیت الهی و مقابله با ظلم و جور دانست و یادآور شد: عالمان بزرگ اسلام دلاوری های زیادی را انجام داده، همواره جهاد و شهادت بر جلوه های دنیا  ترجیح دادند.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه با بیان این که راه عالمان اسلام راه جهاد و شهادت است، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با انتخاب مسیر جهاد و شهادت، پرچم حاکمیت الهی  در عصر نوین را بر افراشته نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی زهد و تقوا را شاخص ترین ویژگی آیت الله شیخ عیسی قاسم دانست و با بیان این که امام خامنه ای آیت الله شیخ عیسی قاسم را ستاره‌اي در آسمان تشيع دانسته اند، یادآور شد:

وی برخی از مطالبات مردم بحرین را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حاکمیت شریعت و قانون الهی، اجرای قانون اساسی مصوب بحرین، تامین حقوق شهروندی تمام مردم بحرین، آزادی زندانیان مظلوم، رفع حصر شیخ عیسی قاسم و درمان این عالم ربانی و نیز لغو حکم ظالمانه رفع تابعیت از شخصیت های بحرینی از جمله شیخ عیسی قاسم از مهمترین مطالبات است.


 مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه در ادامه به نسب آیت الله شیخ عیسی قاسم و خاندان بحرینی ایشان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: خاندان شیخ عیسی قاسم بالغ بر 400 سال پیش تا کنون در سرزمین بحرین ساکن هستند، در حالی که آل خلیفه با تاریخی کوتاه از نجد به بحرین حجرت نموده اند.

وی افزود: آل خلیفه با توجه به ظلم ها و زیاده خواهی هایی که داشتند، پس از هجرت از نجد و سکونت در قطر، به کویت منتقل شده و از آنجا نیز به همین دلیل اخراج و به بحرین مهاجرت نمودند و به مدعیان حمایت از بحرینی های واقعی تبدیل شدند!.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی با تأکید بر این که اگر قرار باشد لغو تابعیتی صورت گیرد، این عنوان مستحق خاندان غیر بحرینی آل خلیفه است، تصریح کرد: وابستگی خانوادگی آل خلیفه با خاندان آل سعود کاملا روشن و شفاف است؛ به گونه ای که فرزندان حاکم بحرین، نوه های پادشاه سعودی هستند.


٠٨:٣٧ - 1397/03/03    /    شماره : ٩٣٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: