تیتر اخبار  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تاثیرگذاری فضای مجازی

به همت دانشگاه مجازی المصطفی نخستین کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقاء آموزش های دینی، با مشارکت اندیشمندانی از 26 ملیت جهان در سالن عارف مجتمع برگزار شد.  دکتر سیاحت اسفندیاری دبیر علمی کنفرانس بین المللی با اشاره به  فرایندهای علمی و داوری صورت گرفته  اظهار داشت: دانشگاه مجازی المصطفی مرکزی علمی، آموزشی و دینی در فضای مجازی است.

وی تربیت انسان های صالح و نهادینه سازی زندگی مصالمت آمیز را از مهمترین رسالت انبیای الهی عنوان کرد و اذعان داشت: دانشگاه مجازی المصطفی در راستای رسالت اولیای الهی، گسترش معارف ناب الهی در عرصه جهانی را دنبال می کند.

ایشان با اشاره به این که کنفرانس در سه حوزه دین، تربیت و فضای مجازی را هدف گذاری شده است، خاطرنشان کرد: مقالات این کنفرانس بین المللی به 7 زبان زنده دنیا به چاپ رسیده است.

اسفندیاری با اشاره به این که فراخوان مقاله این کنفرانس در گام نخست، صرفأ در فضای مجازی و برای مخاطبان علمی منتشر شد، اظهار داشت: در فراخوان مقاله به دنبال نگارش مقاله توسط علاقه مندان این حوزه برای بهره گیری از تجربیات و اندوخته های این عزیزان هستیم.

وی تأسیس کمیته علمی را یکی دیگر از رویکردهای این کنفرانس عنوان کرد و اظهار داشت: اعضای این کنفرانس بین المللی متخصصانی از سه حوزه دین، تربیت و فضای مجازی هستند.

اسفندیاری با بیان این که هر مقاله حداقل توسط 5 تا 8 داور مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: از تعداد 248 مقاله ارسالی به کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقاء آموزش های دینی، 124 مقاله موفق شد تا نمره بالایی را در ارزیابی های دبیرخانه کسب نماید.

معاون پژوهش دانشگاه مجازی المصطفی ارزیابی چکیده مقالات و اصل مقالات را دو مرحله ارزیابی صورت گرفته در این کنفرانس عنوان کرد ویادآور شد: تنها مقالاتی که حد نصاب و امتیاز لازم را دریافت کرده اند، موفق شده اند تا به بخش پایانی این کنفرانس ورود نمایند.

وی ملیت شرکت کنندگان در این کنفرانس بین المللی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: اندیشمندانی از کشورهای هند، افغانستان، انگلستان، پاکستان، امریکا، بحرین، عراق، ترکیه، غنا، الجزایر، اوکراین، دانمارک، رومانی، جمهوری چک، اندونزی، مالزی، سوریه، لبنان، عربستان و ایران در این کنفرانس بین المللی مشارکت نموده اند.

سیاحت اسفندیاری ارائه 4 پنل تخصصی فارسی، عربی، انکلیسی و نیز آذری و ترکی استانبولی به صورت همزمان را از دیگر بخش های کنفرانس عنوان کرد و اذعان داشت: تعداد 5 مقاله به زبان های انگلیسی، فارسی، عربی و ترکی استانبولی ارائه خواهد شد.


 


٠٨:١٣ - 1396/07/29    /    شماره : ٨٩٢٤٣    /    تعداد نمایش : ٤٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: